Ryż, 5 kg

Żywność » Ryż, kasze, makarony, itp.

Cena:28.27
Towar niedostępny

Gdybyśmy mieli wymienić jeden produkt, który warto trzymać na trudne czasy, byłby to właśnie ryż. Bo jadamy go dość często (więc łatwo go wymieniać), nie trzeba go trzymać w lodówce, można go ugotować pod kołdrą (a więc oszczędzając cenne paliwo). Dlatego też ryż musiał znaleźć się w naszym sklepie.

Tu dostępny jest w wygodnym, pięciokilowym, plastikowym worku. W jednostkowej cenie 5,65 zł/kg, lub 1,67 zł/1 000 kcal. Jest to najtańszy nośnik kalorii, jaki mamy w sklepie!

100 g sprzedawanego przez nas ryżu posiada następujące wartości odżywcze:

  • wartość energetyczna -- 339 kcal,
  • białko -- 8,2 g,
  • węglowodany -- 73,6 g,
  • tłuszcz -- 1,0 g.

Termin przydatności: 04.2016 lub późniejszy.

Polecany sposób przygotowania:

  • 100 g ryżu opłukać,
  • wsypać do szklanki (250 ml) osolonego wrzątku (gotującej się wody),
  • przykryć i gotować na wolnym ogniu przez kwadrans,
  • odcedzić i zjeść!
 

Komentarze

Komentarz
Ocena:
  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com